Komunikacja

Oferowany teren jest doskonale skomunikowany zarówno z miejską, jak i krajową oraz międzynarodową siecią drogową. Stacja kolejowa Wrocław-Zachód jest oddalona od gruntu o 1,5 km, a do lotniska Wrocław-Strachowice można dojechać samochodem w godzinach szczytu w ciągu 10-15 minut.

Komunikacja samochodowa

Działki są świetnie skomunikowane z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A-8. Są położone w linii prostej w odległości 2 km od zachodniej nitki AOW, pomiędzy dwoma węzłami umożliwiającymi wjazd na autostradę. Bliższy z tych węzłów oddalony jest o 2,9 km od oferowanego gruntu. Dojazd do niego zajmuje około 5-6 minut. Po drodze jest tylko jedno skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Na ulicy Awicenny, do której przylegają oferowane działki, jest duży ruch samochodowy. Już obecnie dobowy ruch pojazdów na tej ulicy przekracza 12 tysięcy samochodów. W ciągu dwóch lat powinien znacznie wzrosnąć w związku z tym, że ulica Awicenny stanie się główną drogą dojazdową do największej (po planowanej na 2016 rok rozbudowie) wrocławskiej nekropolii – Cmentarza Grabiszyńskiego.

Planowana jest również budowa nowego połączenia drogowego z centrum miasta. We wrześniu 2015 r., zgodnie z uchwalonym Wieloletnim Planem Inwestycyjnym dla miasta Wrocławia na lata 2013-2017, rozpocznie się pierwszy etap budowy przeprawy nad rzeką Ślęzą, która połączy Aleję Piastów (Oporów) z ulicą Racławicką (Krzyki Borek).

Transport publiczny

Oferowany grunt obecnie jest skomunikowany z centrum miasta liniami autobusowymi obsługiwanymi przez MPK. Przystanki autobusowe znajdują się bezpośrednio przy ulicy Awicenny (linie nr 325 i 119) oraz przy skrzyżowaniu ulic Mokronoskiej i Wiejskiej (w odległości 100-500 metrów przystanki linii 125, 251,107).

W związku z rozpoczęciem w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji mieszkaniowych przez czterech deweloperów (budowa łącznie co najmniej 320 mieszkań w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy) oraz w związku z planowaną ogromną rozbudową Cmentarza Grabiszyńskiego, do którego ulica Awicenny ma być w przyszłości główną, nową drogą dojazdową, należy się spodziewać zaproponowania przez MPK w najbliższej przyszłości nowych linii i przystanków.

Transport kolejowy

Odległość do stacji kolejowej Wrocław-Zachód – 1,5 km. Może to być w przyszłości dodatkowym atutem, ponieważ aglomeracja wrocławska ma w planach intensywne wykorzystanie istniejącej infrastruktury kolejowej do transportu zbiorowego, jako tańszej alternatywy metra.

Dojazd do lotniska

Grunt położony jest w bardzo bliskiej odległości od lotniska Wrocław-Strachowice. Dojazd do lotniska w godzinach szczytu zajmuje w zależności od wybranej trasy od 10 do 18 minut.